سامانه مرکزی آزمون‌ها و دوره‌های مجازی

آخـریــن مطالب

راهکارهای پیشگیری (پروفیلاکسی) از سردردهای میگرنی

راهکارهای پیشگیری (پروفیلاکسی) از سردردهای میگرنی

توصیه‌های مبتنی بر شواهد – ژانویه ۲۰۱۹

تقریباً 38٪ بیماران مبتلا به میگرن اپیزودیک با درمان‌های پیشگیرانه بهتر می‌شوند.

اما کمتر از 13٪ از بیماران داروهای پیشگیری کننده مصرف می‌کنند.

ادامه مطلب

مرور سریع: درمان آکنه

مرور سریع: درمان آکنه

آکنه ولگاریس یکی از شایع‌ترین بیماری مزمن پوستی است که بیشتر در نوجوانان و جوانان دیده می‌شود. عوارض احتمالی آکنه، مانند زخم و تغییر رنگ پوست و اعتماد به نفس پایین، ممکن است بسیار قابل توجه باشد.

ضایعات معمولی آکنه شامل: فولیکول‌های پیلوسباسه و فرآیندهای مرتبط با تولید سبوم و التهاب پوست است.

بر اساس تعداد و نوع ضایعات پوستی، آکنه ممکن است به صورت خفیف، متوسط ​​یا شدید طبقه بندی شود. عوامل و فرمولاسیون های درمانی متعددی در دسترس است، که هر عامل ناحیه خاصی را در پاتوژنز آکنه هدف قرار می‌دهد.

انتخاب روش درمان بر اساس شدت بیماری، ترجیح بیمار و تحمل اوست. رتینوئیدهای موضعی برای آکنه با هر شدت و برای درمان نگهدارنده تجویز می‌شوند.

آنتی بیوتیک های سیستمیک و موضعی باید فقط در ترکیب با بنزوئیل پراکسید و رتینوئیدها و حداکثر به مدت 12 هفته استفاده شود. ایزوترتینوئین برای آکنه‌های شدید و غیرقابل کنترل استفاده می‌شود. به دلیل خطر تراتوژنیک، قبل از شروع درمان با ایزوترتینوئین، باید عوارض آن را در نظر داشت.

شواهد محدودی برای تاثیر راهکارهای فیزیکی (مانند لیزر درمانی، نور درمانی ، لایه برداری شیمیایی) و درمان‌های مکمل (به عنوان مثال سم تصفیه شده زنبور عسل، رژیم غذایی با قند پایین، روغن درخت چای) وجود دارد. بنابراین به مطالعات بیشتر نیاز است.

 

توصیه های کاربردی کلیدی (مبتنی بر شواهد)

- رتینوئیدهای موضعی باید به عنوان مونوتراپی برای آکنه خفیف کومودونال و در ترکیب با سایر داروهای موضعی یا خوراکی برای التهاب متوسط تا شدید استفاده شوند. (B)
- پس از دستیابی به اهداف درمانی و قطع داروهای خوراکی، رتینوئیدهای موضعی باید برای درمان نگهدارنده استفاده شوند. (C)
- آنتی‌بیوتیک‌های سیستمیک باید برای درمان آکنه التهابی متوسط تا شدید استفاده شود. (B)
- ایزوترتینوئین خوراکی باید برای درمان آکنه ندولی شدید یا آکنه مقاوم در بزرگسالان و نوجوانان استفاده شود. (B)
- برای این گروه از خانم‌ها می‌توان درمان با قرص‌های ضد بارداری ترکیبی را مدنظر قرار داد: خانم‌هایی که به درمان‌ واکنش مناسب نشان نمی‌دهند یا درمان را تحمل نمی‌کنند. همینطور در افرادی که بین بروز آکنه و قاعدگی ارتباط وجود دارد. یا در افرادی که دارای علائم و نشانه‌های هایپرآندروژنیسم (آکنه، هیرسوتیسم، الیگومنوره) هستند. (A)

 

منابع:

Acne Vulgaris: Diagnosis and Treatment
LINDA K. OGÉ, MD; ALAN BROUSSARD, MD; and MARILYN D. MARSHALL, MD, Louisiana State University Health Sciences Center - University Hospital and Clinics, Lafayette, Louisiana
Am Fam Physician. 2019 Oct 15;100(8):475-484.

ادامه مطلب

ویژه اساتید: دوره آنلاین رایگان آشنایی با اصول برگزاری کلاس آنلاین، وبینار و جلسات مجازی

ویژه اساتید: دوره آنلاین رایگان آشنایی با اصول برگزاری کلاس آنلاین، وبینار و جلسات مجازی

شیوع بیماری کرونا باعث شد که تقریبا تمامی برنامه‌های آموزشی به فضای مجازی منتقل شوند. اگر شما هم یک معلم یا استاد دانشگاه باشید، احتمالا برگزاری کلاس‌های آنلاین و وبینار‌ها را تجربه کرده‌اید. اما یک کلاس مجازی با کلاس واقعی تفاوت‌های زیادی دارد و برای داشتن یک تدریس خوب، لازم است برخی اصول مهم را رعایت کنیم.

این دوره آموزشی طی حدود ۳۰ دقیقه تمامی اصول ضروری برای برگزاری یک کلاس یا وبینار مجازی را به شما آموزش می‌دهد و پس از دیدن آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کیفیت تدریس‌تان بهبود قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

این دوره توسط معاونت آموزشی سازمان نظام پزشکی، به صورت رایگان تقدیم تمامی اساتید و معلمان عزیز می‌گردد. لطفا روی لینک زیر کلیک کنید:

««شرکت در دوره آشنایی با اصول برگزاری کلاس آنلاین، وبینار و جلسات مجازی»»

 

 

ادامه مطلب

تسهیل و افزایش سرعت فرایند ثبت‌نام مشمولین در وبینار‌های آموزش مداوم

تسهیل و افزایش سرعت فرایند ثبت‌نام مشمولین در وبینار‌های آموزش مداوم

مراکز برگزارکننده برنامه‌های آموزش مداوم از این پس می‌توانند امکان ثبت‌نام مشمولین در وبینارها از طریق سایت CMELearn.ir را فعال کنند.

در امکان جدید، مشمولین برای ثبت‌نام در برنامه نیاز به مراجعه به سایت آموزش مداوم ندارند و کافی است به صفحه برنامه مرکز شما در سایت CMELearn مراجعه کنند و با کلیک روی دکمه ثبت‌نام،‌ فرایند ثبت‌نام و پرداخت را انجام دهند.

مشمولین به درگاه بانک مرکز شما متصل شده و هزینه ثبت‌نام مستقیما به حساب شما واریز می‌شود و پس از تمام پرداخت، ثبت‌نام مشمول به صورت اتوماتیک در حساب آموزش مداوم وی ثبت‌می‌گردد.

ویژگی جدید، این قابلیت را در اختیار مراکز قرار می‌دهد تا ثبت‌نام و برگزاری وبینار را در «یک‌جا» انجام دهند. علاوه بر این مراحل ثبت‌نام در سیستم جدید بسیار ساده و سریع است و روی تلفن‌ همراه نیز به خوبی کار می‌کند.

بررسی‌های انجام شده، نشان داده که استقبال از روش جدید ثبت‌نام به‌گونه است که تعداد ثبت‌نام در برنامه‌ها را تا ۲ برابر افزایش می‌دهد.

برای استفاده از این ویژگی، کافی است با بخش پشتیبانی (0343651 - داخلی 112 - خانم قوام) تماس بگیرید تا این امکان برای برنامه شما فعال شود.

ادامه مطلب

دوره آموزشی «مفاهیم و نکات مهم استفاده از مرورگرها»

دوره آموزشی «مفاهیم و نکات مهم استفاده از مرورگرها»

ممکن است با خودتان فکر کنید که استفاده از مرورگرها به آموزش خاصی نیاز ندارد، اما دانستن برخی نکات مهم و ترفند‌ها، به افزایش کیفیت و امنیت وبگردی شما کمک قابل توجهی می‌کند و ضمنا سبب می‌شود هنگام حضور در وبینارها و کلاس‌های آنلاین، مشکلات فنی را راحت‌تر حل کنید.

برای ورود به دوره کلید کنید: «مفاهیم و نکات مهم استفاده از مرورگرها»

 

 

 

 

ادامه مطلب

چگونه وبینار خود را در اینجا برگزار کنیم؟

چگونه وبینار خود را در اینجا برگزار کنیم؟

سامانه میزبانی کلاس‌های آنلاین (CMELearn.ir) با هدف برگزاری وبینارها و همایش‌ها و انواع کلاس آنلاین راه‌اندازی شده است.

در این سامانه می‌توانید برنامه‌های آنلاین خودتان را با کیفیتی متفاوت و امکاناتی برتر در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دهید.

جهت آشنایی با راهکارهای متنوع موجود، می‌توانید در ساعات اداری با شماره تلفن:
034-3651
داخلی 107 و 112
تماس بگیرید.


شرکت فرایند‌گستر نیوشا - بزرگراه

ادامه مطلب